بخش ها و امکانات

 

 

English /Arabic /Persian

ورود به سايت

 
آشنایی با بخشهای مختلف بیمارستان
 

1- بخش اورژانس

این بخش با بهره گیری از آخرین توانمندیها و تجهیزات طب اورژانس و برخورداری از پرسنل مجرب و کارآزموده اعم از متخصصین قلب مقیم ، متخصصین بیهوشی مقیم .متخصصین اطفال مقیم ، پزشکان اورژانس ، پرستاران و کارکنان ورزیده که در تمامی ساعات توسط همکاران متخصص و فوق تخصص بیمارستان بطور فراخوان( On Call ) پشتیبانی میشوند ، آماده خدمت رسانی به بیماران محترم در تمامی اوقات شبانه روز میباشد . از جمله امکاناتی که این اورژانس را از بسیاری جهات شاخص و متمایز می سازد عبارتند از:

 

1-1- اتاق احیاء قلبی – ریوی ( CPR ) :

با مساحت و موقعیتی در خور توجه که امکان احیاء بیمار را با بهره مندی از آخرین فناوریهای پیشرفته امروز و ورزیده ترین کادر احیاء فراهم می آورد .

 

1-2– اتاق عمل سرپایی و اورژانس :

محیطی کاملا استریل و برخوردار از کلیه امکانات یک اتاق عمل پیشرفته به منظور انجام کلیه اعمال سرپایی اعم از ختنه ،بخیه ، پارگیهای نسوج مختلف ناشی از سوانح گوناگون ،برداشتن کیستها و توده های کوچک و . . .

 

1-3 - اتاق گچ :

فضایی بسیار مناسب به منظور گچ گیری کلیه شکستگیها و در رفتگیهایی که نیاز به گچ گیری اورژانس دارند .

 

1-4- اتاق ایزوله :

با امکان ضد عفونی توسط اشعه UV ، گان ضد آب ، عینک محافظ و . . . به منظور قرنطینه سازی بیماران عفونی و بیماران مبتلا به امراض مسری .

 

1-5 - واحد تریاژ :

با بهره گیری از کادری ورزیده به منظور تقسیم بندی مراجعه کنندگان به اورژانس در موارد پر ازدحام و شلوغ و یاری رسانی و ارائه خدمات مناسب به بیماران محترم در این شرایط .

 

2- بخش مراقبتهای ویژه قلبی ( CCU )

مشتمل بر 16 تخت میباشد . بهره مندی از اساتید بزرگ قلب و عروق و کادر پرستاری بسیار مجرب و ورزیده بهمراه بکارگیری مجهزترین و پیشرفته ترین تجهیزات ممکن در این خصوص از جمله دستگاههای الکتروشوک ، مانیتورینگ فردی و مرکزی ، سیستم نرس کال جهت کلیه بیماران، پمپ های انفوزیون سرم و سرنگ جهت هر تخت ، دستگاههای پیس میکر موقت اکسترنال و اندوکاردیال ، سیستم تلویزیون مدار بسته و تختهای بستری مخصوص و . . . از جمله مواردی است که به این بخش چهره منحصر بفردی بخشیده است .

 

3- بخش آنژیوگرافی ( کاتتریسم )

بخش آنژیوگرافی ( کاتتریسم ) بیمارستان کسری را بایستی به جرات یکی از پیشرفته ترین و مجهزترین بخشهای آنژیوگرافی در سطح خاورمیانه و حتی دنیا دانست . از این رهگذر امکان انجام آنژیوگرافی تشخیصی ( کاتتریسم )بیماریهای مادرزادی و اکتسابی قلب ، تنگی عروق کرونر ، بیماریهای دریچه ای قلب ، مطالعات الکترو فیزیولوژیک قلب ، بررسی عروق محیطی ، ارزیابی عروق مغزی به گونه ای بسیار عالی و در سطح استانداردهای بین المللی فراهم آمده  است . غنای علمی و تکنیکی اساتید فن در خصوص انجام آنژیوپلاستی درمانی ( PTCA ) با بکارگیری بالن ، استنت ، کارگذاری پیس میکر ( دستگاه ضربان ساز قلب ) و نیز بهره برداری از تکنیک ( RF Ablation ) جهت درمان نامنظمی های ریتم قلب و در نهایت برطرف کردن تنگی های عروق کرونر تنگی های دریچه ای ، بستن فیستولها ، آنوریسم های عروقی و اقدامات تهاجمی محیطی از جمله مواردی است که بخش کاتتریسم بیمارستان را در میان بسیاری از بخشهای مشابه در بیمارستانهای دیگر ، متمایز و شاخص نموده است .

 

4 – بخش Post Cath

بخش پست کت از جمله بخشهای ویژه ای میباشد که بیماران پس از آنژیو گرافی و نیز آنژیو پلاستی در آن بستری گردیده و تحت مراقبت ویژه با مانیتورینگ قرار می گیرند . این بخش دارای شش تخت بوده و هر تخت از وسایل ویژه خاص خود از جمله ساکشن ، مانیتورینگ و فنومتر مرکزی برخوردار است .

 

5- بخش مراقبتهای ویژه ( ICUG , ICUOH )

مشتمل بر دو بخش مراقبتهای ویژه عمومی ( ICUG ) و بخش مراقبتهای ویژه قلب باز( ICU OH )بخش ( ICUG )دارای هشت تخت سه شکن الکترونیکی و تمام اتوماتیک ،نه دستگاه و نتیلاتور ، مانیتورهای فردی و مرکزی ، دستگاههای الکتروشوک مجهز و پیشرفته و کادرپرستاری بسیار مجرب و خبره در امر مراقبت از بیماران بسیار بدحال و ویژه میباشد . این بخش در تمام مدت شبانه روز دارای پزشک متخصص بیهوشی مقیم است . بخش مراقبتهای ویژه قلب باز ( ICU OH ) نیز بمنظور مراقبت از بیماران جراحی قلب باز ، ظرف چند روز اول پس از عمل( CABG ) بر پا گردیده و توانمندیهای علمی و عملی پرسنل و همچنین بهره مندی از آخرین تجهیزات و امکانات مدرن روز از جمله هفده تخت الکترونیکی تمام اتوماتیک انگلیسی ،دستگاههای پیشرفته حمایت تنفسی و مانیتورینگ اختصاصی و مرکزی و تمام امکانات پیشرفته مورد نیاز مراقبتهای ویژه جراحی ، ضریب موفقیت عمل را در بیماران جراحی قلب باز به چندین برابر ارتقاء داده است .

 

الف – بخش دو ( زنان و زایمان و نوزادان )

 بخش دو به دو واحد زنان و زایمان و نوزادان تقسیم میشود . بخش زنان دارای دوازده تخت در قالب شش اتاق میباشد ( دو اتاق خصوصی ، دو اتاق دو تخته ، دو اتاق سه تخته )اتاق زایمان با چهار تخت لیبر به مجهزترین و جدید ترین وسایل تجهیز شده و امکان استفاده از بی حسی اپی دورال و گاز آنتونوکس جهت زایمان بی درد ، بهره گیری از تلویزیون و ویدئو ، کتب و جزوات آموزشی جهت آموزش مادران ،حضور مدوام و 24 ساعته خانمهای ماما، جهت انجام معاینات اولیه و نیز آموزش و راهنمایی خانمهای باردار بصورت حضوری و تلفنی ، امکان انجام عمل سزارین در صورت بروز وضعیت اورژانس و نیز اعمال جراحی کوچک از جمله تسهیلات ویژه اتاق زایمان میباشد . بخش نوزادان در مجاورت اتاق زایمان واقع گردیده و واحد مراقبتهای ویژه نوزادان ( NICU ) از آخرین و مدرنترین دستگاههای احیاء نوزادان و حضور مداوم و تمام وقت پزشک فوق تخصص کودکان و نوزادان برخوردار است

 

ب – بخش سه ( واحدهای مراقبتهای ویژه قلبی ،عمومی و جراحی قلب باز )

در طبقه سوم واقع شده و مشتمل بر چهار بخش مراقبتهای ویژه عمومی ( ICUG ) و مراقبتهای ویژه قلب باز ( ICU OH ) و نیز دو واحد مراقبتهای ویژه قلبی ( CCU ) میباشد که قبلا شرح داده شده اند .

 

ج – بخش چهار ( بخش قلب )

بخش چهار واقع در طبقه چهارم ، در واقع بخش مراقبت از بیماران قلبی ، پس از انجام جراحی قلب باز ( CABG ) و بیماران منتقل شده از CCU میباشد که بیماران محترم دوران نقاهت پس از عمل یا درمان خویش را تا پایداری کامل شرایط قلبی و جسمی خود در آنجا سپری می کنند .

 

د – بخش پنج ( بخش داخلی )

بخش پنج واقع در طبقه پنجم ، بخش داخلی بیمارستان را شامل شده و بیماران بزرگسال مبتلا به امراض گوناگون داخلی اعم از کلیوی ، ریوی ، گوارشی ، غدد ، بیماریهای خون و سرطان ، مبتلایان به بیماریهای مغز و اعصاب در ان بستری میشوند . این بخش مجهز به بیست اتاق ( 7 اتاق یک تخته ، 12 اتاق دو تخته و یک اتاق سه تخته ) و نیز یک اتاق ایزوله میباشد .

 

ه – بخش شش ( بخش جراحی )

بخش شش در طبقه ششم بیمارستان واقع گردیده و بخش جراحی بیمارستان را شامل می شود . تمامی بیمارانی که توسط اساتید محترم جراحی تحت عملهای گوناگون قرار میگیرند ، جهت گذراندن دوره نقاهت پس ازعمل و مراقبتهای لازم پس از آن در این بخش بستری میشوند .این بخش دارای بیست اتاق و سی و چهار تخت میباشد ( 7 اتاق خصوصی ، 12 اتاق دو تخته ، یک اتاق سه تخته ) . این بخش از همه امکانات لازم و کادر ورزیده پرستاری برخوردار است .

 

و – بخش هفت ( بخش جراحی )

بخش هفت در طبقه هفتم بیمارستان واقع گردیده و کلیه بیمارانی که تحت اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی ، جراحی چشم ، جراحی فک و صورت ، گوش و حلق و بینی ، آنژیوگرافی و گاها جراحی عمومی قرار می گیرند در این بخش بستری میشوند . این بخش دارای شش اتاق خصوصی ، یک سوئیت ، یک اتاق ایزوله ، یک اتاق سه تخته و یازده اتاق دو تخته میباشد .

 

ز – بخش هشت ( بخش اطفال )

بخش هشت واقع در طبقه هشتم بیمارستان ، بخش کودکان بیمارستان را تشکیل میدهد و کلیه کودکان مبتلا به بیماریهای داخلی اطفال و جراحی اطفال در آن بستری میگردند . این بخش دارای شش اتاق خصوصی و دوازده اتاق دو تخته ، دو اتاق نوزادان با 7 کات و 7 انکوباتور ، دو دستگاه فتوتراپی Intensive و چهار دستگاه فتو تراپی عادی میباشد . کودکان بستری در این بخش میتوانند از اسباب بازیهای لازم ،کتب و مجلات کودکان و فیلمهای ویدئویی استفاده نمایند . تمام کودکانی که دچار بیماریهای داخلی بوده یاتحت اعمال جراحی مختلف قرار گرفته اند در این بخش بستری میشوند و مورد مراقبتهای کادر ورزیده پرستاری مخصوص کودکان قرار میگیرند .

 

واحد مراقبتهای ویژه کودکان PICU

واحد مراقبتهای ویژه کودکان PICU نیز با بهره گیری از سه تخت ( دو تخت اطفال و نوجوان ، یک تخت برای شیرخواران و مجهز به کات و انکوباتور ) مجهز به کنسولهایی با اکسیژن و ساکشن سانترال ، مانیتور دیواری ، ونتیلاتور ، پالس اکسیمتر ، وارمر و همه امکانات مراقبتهای ویژه میباشد . کودکان حادثه دیده یا بیماران بسیار بد حال که نیازمند مراقبتهای ویژه هستند در این بخش نگهداری میشوند ، این بخش جزء بخشهای انحصاری مراقبتهای ویژه کودکان در بخش خصوصی است .

 

اتاقهای عمل

بهره مندی از مدرنترین و پیشرفته ترین تجهیزات اتاق عمل از یک سو و برخورداری از اساتید بزرگ جراحی با غنای بالای علمی و تخصصی در تمامی زیر شاخه های علم جراحی ازسوی دیگر ، چهره ای بس شاخص و متمایز به بخشهای جراحی و اتاقهای عمل بخشیده است .
اتاقهای عمل شامل هشت اتاق عمل ( جراحی عمومی ، ارتوپدی ،چشم ، کودکان و نوزادان ، ارولوژی ، فک و صورت . پلاستیک ،توراکس ، زنان و لاپاراسکوپی ) و سه اتاق عمل قلب میباشد که هر کدام به نوبه خود با توجه به اعمالی که در آنها صورت می گیرد ، دارای تجهیزات مدرن مختص به خود می باشد . علاوه بر 11 اتاق عمل فوق ، جهت جلوگیری از اتلاف وقت جراحان و بیماران ، دو اتاق عمل زنان در حال آماده سازی و تجهیز می باشد . اتاقهای عمل بیمارستان کسری بصورت کاملا استاندارد و باپیشرفته ترین تجهیزات و فن آوری روز دنیا مجهز شده است .بیماران با دستگاههای پیشرفته بیهوشی و با آخرین روشهای هوشبری و استفاده از داروهای پیشرفته روز دنیا و اندازه گیری عمق بیهوشی آماده عمل جراحی میگردند و در تمام طول عمل جراحی ، دستگاههای هشدار دهنده کوچکترین تغییرات را به سمع و نظر متخصص بیهوشی میرسانند . جراحان می توانند در حین عمل از همه امکانات لازم مانند دستگاههای قلب و ریه مصنوعی و پمپ ، میکروسکوپ های بسیار پیشرفته چشمی و جراحی مغز و وسایل جراحیهای میکروسکوپی ، لاپاراسکوپی بسیار پیشرفته با امکان عکسبرداری و فیلمبرداری حین عمل ، انواع وسایل آندوسکوپی و برونکوسکوپی قابل انعطاف و سخت ،مدیا ستینوسکوپی ، از وفاگو گاستروسکوپی ، رکتوسیگموسکوپی ،کولونوسکوپی ، سیستوسکوپی ، رزکتوسکوپی ، سنگ شکنی درون اندامی ، دستگاههای آندوسکوپی سینوس و نمونه برداری از غدد لنفاوی پستان با استفاده از رادیو ایزوتوپ ، . . . استفاده نمایند . امکان استفاده از بهترین مواد مصرفی با کیفیت عالی از جمله انواع نخهای روز دنیا ، پروتزها ، مش ها و لوله ها و درن ها و . . . نیز وجود خواهد داشت .

 

آزمایشگاه و آسیب شناسی

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان با در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات پیشرفته و مدرن، زیر نظر اساتید و کادری مجرب با هدف تشخیص دقیق و سریع نمونه های بافتی ارسالی و نیز بهره مندی از بخشها بیوشیمی بالینی ، هماتولوزی ، پاتولوژی ، میکروب شناسی ، سرولوژی ، انگل شناسی ، پاتولوژی مواکولی ( PCR ) و انجام آزمایشات تخصصی که بعضا بصورت انحصاری در این مراکز انجام می شود ، بصورت شبانه روزی پذیرای کلیه بیماران عزیز تحت پوشش بیمه خدمات درمانی ، نیروهای مسلح ، شهرداری ، بانکها و بیمه های مکمل بصورت بستری و سرپائی می باشد .

 

بخش پزشکی هسته ای

این بخش که در زمستان 1383 افتتاح شده است . بصورت یک بخش کامل و مستقل در طبقه همکف بیمارستان و در کنار درمانگاهها قرار گرفته و مجهز به پیشزفته ترین دستگاه گاماکمرای اسپکت مارک زیمنس ساخت کشور آلمان می باشد .پزشکان این بخش از ورزیده ترین متخصصین پزشکی هسته ای و عضو هئیت علمی دانشگاهها می باشند . امکان تهیه اسکن های رادیوایزوتوپ متعدد از جمله اسکن قلب ( تالیوم اسکن ) اسکن قلب با استفاده از تست ورزش و انواع اسکن های کلیه و مثانه DMSA و DTPA ، اسکن دستگاه گوارش جهت بررسی برگشت مواد غذائی از معده به مری و اسکن کبد ، کیسه صفرا و مجاری صفراوی ، انواع اسکن های استخوان جهت بررسی کانونهای متاستاز و التهاب و همکاری در تعیین غدد لنفاوی گرفتار در سرطان پستان می باشد . با متخصصان این بخش همکاران متخصص قلب و بیهوشی و جراحی عمومی همکاری می کنند .

 

بخش پرتونگاری

بخش رادیولوژی بیمارستان با بهره گیری از مدرن ترین و پیشرفته ترین دستگاههای رادیولوژی ، فلوروسکوپی ، ماموگرافی ، سونوگرافی کانونشال ، کالرداپلر ، پروبهای مولتی فرکانس ترانس واژینال ، ترانس رکتال و سی تی اسکن اسپیرال و با برخورداری از اساتید مجرب و کادری بسیار ورزیده ، به طور شبانه روزی آماده پذیرش شما بیماران عزیز می باشد . در این مرکز علاوه بر خدمات رادیولوژی عمومی ،رادیوگرافیهای ساده با ماده حاجب ، ماموگرافی ،رادیوگرافیهای تخصصی نظیر هیستر و سالپنگوگرافی ، میلوگرافی ، فیستولوگرافی ، گالاکتوگرافی ، آرتروگرافی ، ونوگرافی ، آنژگرافی پریفرال ، سونوگرافیهای معمول و سی تی اسکن اسپیرال سه بعدی (3D ) از تمامی قسمتهای بدن همراه و بدون ماده حاجب ، سی تی آرتروگرافی ، سی تی میلوگرافی ، سی تی دینامیک ، HRCT و اعمال اینترونشنال تحت کنترل CT و سونوگرافی شامل بیوپسی از توده های سر و گردن ، مدیاستن ، ریه ، کبد ، معده ، پانکراس ، پستان ، و نیز تخلیه آبسه و نفروستومی ، درناژ صفراوی و . . . نیز انجام می گردد . برای این بخش تجهیزات بسیار پیشرفته رادیولوژی – آنژیوگرافی 30 و 40 خریداری شده که بزودی نصب می گردد .امید به آنکه بتوانیم با ارائه خدمات تشخیصی فوق به تشخیص صحیح و در نتیجه درمان شما بیماران عزیز کمک نمائیم.

 

بخش طب فیزیکی و توانبخشی

این بخش با بهره گیری از پزشک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و کارشناسان مجرب توانبخشی خدمات زیر را ارائه می دهد :
معاینه فیزیکی بیماران و انجام آزمایشات EMG( الکترومیوگرافی ) توسط متخصصین طب فیزیکی ، درمان کلیه ی دردهای مفصلی ، عضلانی و شکستگیها با استفاده از وسایل الکتروتراپی ، لیزر درمانی و حرکت درمانی ، راه اندازی انواع بیماران فلج و جراحی شده ، انجام فیزیوتراپی تنفسی جهت بیماران قلبی و ریوی ، برگزاری مدرسه کمردرد جهت آموزش روشهای مراقبت و پیشگیری و درمان کمردرد ،برگزاری مدرسه بارداری و زایمان جهت آموزش بانوان باردار به منظور پیشگیری از عوارض بارداری و زایمان ( واریس ، کمردرد ، افتادگی رحم ، ضعف عضلات کفی لگن ، تکرار ادرار و . . . ) همچنین کمک به بانوان باردار برای داشتن زایمانی سهل تر ، اجرای توانبخشی قلب جهت بازتوانی بیماران قلبی به منظور بهبود کیفیت زندگی و افزایش توان بیماران در انجام فعالیتهای روزمره در زمینه تجهیز این واحد اقدامات سازنده و موثری صورت گرفته که از آن جمله می توان به خریداری چهار دستگاه دوچرخه مخصوص اشاره نمود که با امکانات پیشرفته الکترونیکی علائم حیاتی را در تمام لحظات تعیین نموده و به رسم منحنی آنها و مانیتورینگ قلبی و تنفسی می پردازد . همچنین ساخت کلیه اندامهای مصنوعی مدرن با فن آوری روز آلمان ، انواع اسپلینت و بریسهای ستون فقرات و زانو و انواع کفی و کفش های طبی و . . .

 

بخش آندوسکوپی

در این بخش با استفاده از دستگاه ویدئوآندوسکوپ 240 الیمپوس وست کامل گاستروسکوپ ، کولونوسکوپ و ERCP و اسفنکتروتومی و همچنین ست کامل پرتابل جهت بیماران غیر قابل انتقال به بخش آندوسکوپی نظیر بیماران بستری در بخشهای CCU و ICU اقدامات تشخیصی و درمانی زیر انجام می شود :

* آندوسکوپی فوقانی دستگاه گوارش با بیوپسی .
* کولونوسکوپی با بیوپسی از ضایعات .
* اسکلروتراپی زخمها و ضایعات خونریزی دهنده .
* اسکلروتراپی واریس مری .
* پولیپکتومی معده .
* انتروسکوپی و بیوپسی روده باریک .
* کولونوسکوپی همراه با پولیپکتومی .
* ERCP و انجام اسفنکتروتومی .
* گذاشتن Stent مجاری صفراوی .
امکان انجام اقدامات فوق به صورت سرپائی یا بستری همراه یا بدون بیهوشی امکان پذیر است . نتیجه همه اقدامات فوق با وجود برنامه کامپیوتری پیشرفته به صورت عکس رنگی و CD به بیماران ارائه خواهد شد .

 

بخش سنگ شکن

بهره مندی از بهترین و گرانترین دستگاه سنگ شکن در عصر حاضر به همراه برخورداری از اساتید مجرب در این رشته ،منجر به کسب موفقیت صد در صد در این خصوص شده است .امروزه متجاوز از 90% سنگهای کلیه و مجاری ادرار با روش سنگ شکن برون اندامی ( ECSWL ) و حدود 50% با روش سنگ شکن درون اندامی ( T . U . L / P . C . N . L ) و 5% باقیمانده به روش جراحی قابل درمان هستند که هر سه تکنیک فوق به دست توانای اساتید فن در این مرکز قابل انجام است . بخش سنگ شکن در واحدی جدید و مستقل و استاندارد با امکانات کامل ریکاوری در خدمت بیماران محترم است .

 

بخش همودیالیز

این بخش در کنار بخش اورژانس بیمارستان واقع شده و با برخورداری از چهار دستگاه فوق مدرن و مجهز B.Braun و یک دستگاه پرتابل مدل R.S.P جهت بیماران بخشهای ویژه زیر نظر اساتید بیماریهای کلیه و مجاری ادرار و یکی از کارشناسان ورزیده همودیالیز ، در تمامی اوقات شبانه روز آماده خدمت رسانی به بیماران عزیز نیازمند به همودیالیز می باشد.دستگاه جدید Drapact Crrp یا دیالیز جایگزین مداوم به این بخش افزوده شده که بیماران با نارسائی حاد کلیوی را که دروضعیت بسیار وخیمی هستند درمان می نماید .

 

کلینیک شنوائی سنجی و سمعک

کلینیک شنوایی سنجی و سمعک بیمارستان کسری باپیشرفته ترین دستگاههای موجود در اودیولوژی و با کادر مجرب و ورزیده قادر به انجام کلیه تستهای شنوایی نوزادان ، کودکان و بزرگسالان اعم از اودیو متری ، تمپانومتری ، تستهای ارزیابی وزوز گوش و شیپور استاش ،تستهای الکتروفیزیولوژیک ( پاسخ شنیداری ساقه مغز ABR و الکتروکوکلئوگرافی ( ECOG ) تست ارزیابی نوزادان بلافاصله پس از تولد ( OAE ) و تستهای تکمیلی دیگر میباشد . لازم به ذکر است این بخش قادر به تجویز و ارائه انواع سمعک های آنالوگ ، قابل برنامه ریزی و دیجیتال اعم از نامرئی ،پشت گوشی ، جیبی و عینکی میباشد .

 

کلینیک لیزر و کاشت مو

کلینیک لیزر و کاشت موی بیمارستان با بهره گیری از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاههای لیزر و تمام اتوماتیک کاشت مو و برخورداری از مجربترین اساتید فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی ، آماده ارائه هر گونه خدمات لیزر درمانی جهت رفع کلیه ضایعات پوستی میباشد. روش کاشت مو در این کلینیک ، در واقع نوعی پیوند از موی طبیعی خود شخص میباشد . که بدون برجای گذاردن کوچکترین عارضه ای ، شما را از داشتن مویی کاملا سالم و طبیعی برخوردار خواهد ساخت . سه شنبه هر هفته در این کلینیک از کلیه کسانیکه خواهان انجام لیزر جهت ترمیم ضایعات پوستی خویش و یا کاشت مو میباشند . ویزیت بعمل می آید .

 

داروخانه

داروخانه بیمارستان کسری همه روزه از ساعت 30/7 بامداد تا 9 بعدازظهر بطور یکسره در خدمت شما بیماران عزیز میباشد . برخورداری از دکترهای داروساز در هر دو نوبت کاری صبح و عصر و نیروهای کار آزموده و کار آمد و نیز دارا بودن تمامی داروها و تجهیزات درمانی اعم از تولیدات داخلی وخارجی و حمایت دارویی بخشهای مختلف و  اتاقهای عمل و بخشهای ویژه از جمله نقاط قوت این داروخانه میباشد .

 

سایت فرود هلیکوپتر

بیمارستان کسری جزء معدود بیمارستانهایی در سطح کشور میباشد که بمنظور خدمت رسانی به مصدومین و مجروحین حوادث گوناگون و نیز بیمارانی که بواسطه بروز مسائل حاد ، دچار مشکلات جدی و مخاطره آمیز حیات گردیده اند ، با تعبیه سایت مجهزی جهت فرود هلیکوپتر در پشت بام بیمارستان و نیز دیگر ملزومات انتقال بیماران به اطاقهای عمل و بخشهای ویژه ، تسهیلات منحصر به فردی را جهت بیماران نیازمند این گونه خدمات فراهم آورده است .

 

بخش تغذیه

بخش تغذیه بعنوان یکی از بخشهای مهم بیمارستان نقش بسزایی در پیشگیری و درمان بیماریها دارد . بخش تغذیه بابهره مندی از متخصصین و کارشناسان تغذیه و رژیم درمانی به امور مشروحه ذیل می پردازد :
• نظارت بر تمام مواد غذایی وارد شده ، بررسی و مطالعه در مورد میزان نیاز به انواع مواد غذایی اعم از غذاهای رژیمی و سایر غذاها از نظر کمی و کیفی در سطح بیمارستان .
• تهیه برنامه منسجم برای تهیه و آماده سازی مواد اولیه غذایی یا غذاهای آماده از منابع استاندارد و تضمین کیفیت . در چارچوب بودجه و سایر مقررات بیمارستان .
• نظارت بر حمل بهداشتی مواد غذایی و نگهداری این مواد به شیوه های بهداشتی در محل ها و درجه حرارت مطمئن .
• اعمال برنامه های کنترل کیفی غذا .
• کمک به تهیه برنامه غذایی روزانه بیماران به ویژه بیماران مصرف کننده غذاهای رژیمی ،به گونه ای که کالری روزانه مورد نیاز به بهترین وجه تامین گردد .
• نظارت بر تهیه و استفاده صحیح و به جا از مواد و پودرهای تغذیه وریدی و سرمهای مورد نیاز جهت تغذیه وریدی بمنظور استفاده در بیمارانی که امکان استفاده از تغذیه عادی را ندارند .
• ارزیابی رضایت بیماران از کیفیت غذا .
• آموزش کارکنان بخش تغذیه بمنظور مراعات موازین بهداشت فردی ، بهداشت محیط ، مقررات غذایی و دستور العمل بهداشت کار در آشپزخانه و سایر اماکن بیمارستان و تهیه کارت بهداشتی جهت کارکنان .
• نظارت بر تعویض بموقع وسایل پخت ، ظروف مستعمل و غیر بهداشتی .
• وجود منوی غذا و انتخاب آن توسط بیماران ( در محدوده دستورات پزشک ) و همراهان .

 

امور مالی و ترخیص

امور مالی بیمارستان کسری متشکل از واحدهای حسابداری مالی – حسابداری ترخیص – صندوق و حسابداری اموال و انبار میباشد که جمعا حدود 25 نفر در این واحدها مشغول بکار میباشند . تمام این قسمتها مجهز به کامپیوتر و سیستم مالی میباشد که با سایر قسمتها مرتبط و متصل به شبکه کامپیوتری بوده و تمامی امور مالی توسط سیستم کامپیوتر هدایت و راهبری میشود . حسابداری ترخیص و صندوقهای بیمارستان مختص بیماران بستری و سرپایی بوده و در تمام مراحل بستری و ادامه درمان و ترخیص اطلاعات مالی و هزینه های مربوط به خدمات انجام شده در سیستم منعکس میباشد و در نهایت بیمار در موقع ترخیص این اطلاعات را طی صورتحساب کامپیوتری دریافت و وجه آن را به صندوق بیمارستان واریز مینماید .

 

پذیرش

واحد پذیرش و اطلاعات بیمارستان با بکارگیری نیروهای کارآمد ، مجرب و آراسته ، با برخوردی خوش و از سر عطوفت و مهربانی و همدردی با شما بیمار محترم در تمامی ساعات شبانه روز پاسخگوی شما درامر پذیرش بیمار عزیزتان و ارائه راهنماییهای لازم در خصوص مسائل درمانی شما میباشند .

 

واحد آمار و مدارک پزشکی

واحد ضبط آمار و مدارک پزشکی بیمارستان با بهره گیری از کارشناسان ورزیده و مجرب آمار و مدارک پزشکی و تحت نظارت مدیریتی کارآمد ، ضمن ضبط و ثبت مدارک پزشکی شما بیماران گرامی ، آماده یاری رسانی به شما عزیزان درخصوص نیاز به مدارک تشخیصی و درمانی با اخذ مجوز ازپزشک معالج شما می باشد .

 

واحد انتظامات

واحد انتظامات بیمارستان کسری با دارا بودن تعداد کافی از کادر انتظامی حفاظت و برقراری نظم بیمارستان را بشرح زیر عهده دار میباشد :

• نگهبانی مستقر در اورژانس ، ضمن راهنمایی و برقراری نظم در صورت بروز حوادث یا حضور مجروحین تصادفات ،مقامات انتظامی را در جریان امر قرار میدهد .
• نگهبانی مستقر در آسانسورها جابجایی بیماران ،همراهان و پرسنل بیمارستان را بر عهده داشته و نظارت کامل را معمول میدارند تا آسانسورها با ظرفیت مجاز فعالیت داشته باشند . همکاری شما عزیران با این مامورین باعث جلوگیری از حوادث خواهد شد .
• نگهبانی مستقر در پارکینگ مسئولیت نظارت بر ورود  کالاهای مصرفی و برقراری نظم و امنیت اتومبیلها را بر عهده دارند .
• نگهبانی مستقر در سالن شبانه روز مسئولیت برقراری نظم در سالن را بر عهده داشته و از ورود همراهان به طبقات در ساعات غیر ملاقات جلوگیری بعمل می آورند تا بیماران محترم در فضائی مطلوب و آرام استراحت نمایند .

 

واحد خدمات

بخش خدمات بیمارستان کسری با بهره گیری از 87 نفر نیروی خدماتی مجرب خانم و آقا ، 56 قسمت مختلف در تمامی ساعات شبانه روز حضور فیزیکی فعال داشته و با هماهنگی دفتر خدمات و زیر نظر مسئولین بخشها ، ضمن رعایت آخرین دستورالعمل های صادره از سوی مراجع بهداشتی ، به ارائه خدمات بهداشتی و نظافتی مشغول می باشند . برخورداری از کارکنان تحصیل کرده با ظاهری خوب و آراسته در امر جابجایی بیماران در بخشهای مختلف و برخوردی مهربانانه و صمیمانه با بیماران از سوی پرسنل خدمات ، سبب رضایتمندی بیماران را از آنان فراهم نموده است .

 

مرکز تلفن

مرکز تلفن بیمارستان با برخورداری از پیشرفته ترین سیستم های مخابراتی بطور مرکزی و هیبرید و بهره مندی از دهها خط تلفنی ، بطور شبانه روزی به ارائه خدمات به بیماران ، پرسنل و پزشکان محترم مشغول بوده و ضمن برقراری ارتباط دوستان و اقوام بیماران با آنها ، با فراهم نمودن ارتباط بین پزشکان متخصص و تیم درمانی حاضردر بخشها در صورت بروز هر گونه مشکل درمانی ، رونددرمان را در مواقع ضروری تسریع میبخشند .این بیمارستان علاوه بر موارد فوق از 60 خط دور سئوال با شماره تلفن 82111000 برخوردار است که شما می توانیداز هر نقطه ایی با گرفتن شماره ........... شماره اتاق + 82111 مستقیما با بیمار خود تماس حاصل کنند .

 

نمازخانه

جهت رفاه حال شما همراهان گرامی ، پزشکان و پرسنل عزیز مکان مناسبی به منظور ادای فریضه نماز و ذکر دعا و نیایش فراهم گردیده تا شما عزیزان بتوانید با طیب خاطر به راز و نیاز خویش به درگاه احدیت بپردازید . نمازخانه بیمارستان در دو قسمت آقایان و خانمها در طبقه 2 و با امکانات لازم و کتابهای قرآن مجید و مفاتیح الجنان و سایر کتب مذهبی در خدمت وابعین محترم میباشد .

 

بانک تجارت

بمنظوز تسهیل در انجام امور بانکی شما بیماران گرامی باجه ای از سوی بانک تجارت شعبه گاندی در این مرکز برپا گردیده که از ساعت 30: 7 الی 19 یکسره باز است و تعبیه نمودن دستگاه خود پرداز در محوطه بیمارستان ارائه خدمات بانکی به شما عزیزان را در تمامی اوقات 24 ساعت میسر نموده است .

 

رختشویخانه ( لندری )

قسمت رختشویخانه بیمارستان با بهره گری از آخرین دستگاههای مجهز و پیشرفته لباسشویی و مواد شوینده و ضد عفونی کننده قوی ، بطور 24 ساعته به شستشوی کلیه البسه بیمارستان اعم از ملحفه ها و لباسهای بیماران با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی مشغول می باشد .

 

خیاط خانه

قسمت خیاط خانه بیمارستان با بهره گیری از خیاطهای ورزیده و مجرب ضمن دوختن و تعمیر ملحفه ها ، روپوشها و لباسهای بیمارستان ، آماده ارائه خدمات به بیماران عزیزمیباشد و بیماران عزیز میتوانند با طیب خاطر از ارائه خدمات این واحد بهره مند گردند .

 

سالن کنفرانس

سالن کنفرانس بیمارستان کسری در طبقه نهم واقع شده و بهره مندی از وسائل پیشرفته سمعی و بصری از آن محیطی بسیار مناسب جهت برگزاری کنفرانس های مختلف علمی فراهم آورده است . به گونه ای که حداقل هفته ای یک بار یکی ازاساتید محترم هیات های علمی دانشگاه ها در این مکان ، به ایراد سخنرانی در زمینه یکی از مباحث علمی روز می پردازد . لازم به ذکر است گنجینه ای از آخرین کتب و مجلات منتشره در رشته های مختلف تخصصی پزشکی در قالب کتابخانه ای جامع در این طبقه ، جهت استفاده همکاران عزیز فراهم آمده است .

 
 چاپ   
 

الاثنين, أفريل 21, 2014

 
Select the search type
 
  • سایت
  • وب
Search
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کسری می باشد